Lékárna Lužice

Rybí tuk

Rybí tuk je pěkným příkladem toho, jaký má u léků význam léková forma. Pamětníci si nejspíše vybaví povinné podávání rybího tuku ve školkách. Později bylo zrušeno a k zákazu jistě přispěla i jeho velmi výrazná chuť. Proto se dnes začíná dávat do tobolek.

Navzdory tomu olej z tresčích jater, jak se odborně nazývá, je velmi cennou živinou - a vlastně lékem. Ne nadarmo byl dětem podáván povinně - kromě vit. A a vit. D3 obsahuje nenasycené mastné kyseliny, nazývané též esenciální. To proto, že si je organismus nedokáže vyrobit sám a musí je přijímat v potravě. Pro tuto podobnost s vitamíny je někdy nazýván vitamínem F (od angl. fat = tuk).

Rybí tuk má blahodárný vliv na celý lidský organismus. Především posiluje naši obranyschopnost. (Zde mohu uvést zkušenost z praxe. Pacientce z nedaleké obce pomohl od opakujících se těžkých angín natolik, že již po dva roky je trvale bez obtíží!). Nezanedbatelný účinek má i na snížení hladiny cholesterolu, přesněji zlepšení jeho skladby v krvi z "nepříznivé" na "příznivější."

Vitamín D zlepšuje hospodaření s vápníkem, což je důležité zvláště u starších žen, které trpí odvápňováním či řídnutím kostí. Kladný účinek má samo sebou i vitamín A. Regeneruje sliznice, zlepšuje zrak a kromě jiného příznivě ovlivňuje stav pleti.

Užívání rybího tuku je individuální. Běžně se podává polévková lžíce dvakrát týdně nebo čajová lžička obden. Vhodnější je užití po jídle.

Vitamín F obsahují i další přípravky. Z široké nabídky můžeme jmenovat lecitin, EPA, Bio-marin aj. Ty, jak už bylo zmíněno, jsou vhodné u těch, kteří na rybím tuku špatně snášejí jeho výraznou chuť.

30. prosince 2000